Depilacja laserowa – Wrocław – Radwanice
Pozbądź się niechcianego owłosienia! W Browko Studio Urody pracujemy na 𝐥𝐚𝐬𝐞𝐫𝐳𝐞 𝐝𝐢𝐨𝐝𝐨𝐰𝐲𝐦 LIGHT SAPPHIRE, zapewniającym wysoką jakość wykonania depilacji laserowej. Laser wykonany jest w najnowszej technologii, a głowica z unikalnym systemem chłodzącym, minimalizuje ból, tym samym zmniejszając dyskomfort podczas zabiegu. Ten laser jest obecnie jednym z najskuteczniejszych laserów diodowych dostępnych na rynku.
BEZPIECZNA DEPILACJA LASEROWA we Wrocławiu — CO TO JEST I NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Laser Light Sapphire to najnowocześniejsze i najskuteczniejsze urządzenie na rynku do depilacji laserowej.
Laserowa depilacja to w ostatnich latach jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się niechcianych włosków z całego ciała. W naszym salonie pracujemy na jednym z najlepszych urządzeń do usuwania zbędnego owłosienia, jakim jest laser diodowy Light Sapphire.
Jeśli jeszcze się zastanawiasz nad depilacją laserową, zapraszamy na konsultacje i zabieg testowy. Dzięki temu sprawdzisz, jak wygląda cały proces zabiegu i jakie będą Twoje odczucia.
Laser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez melaninę (barwnik włosa) co niszczy jego cebulki. Należy pamiętać, że laser niszczy włosy będące w fazie aktywnego wzrostu tzw. anagen, natomiast pozostałe znajdują się w fazie inwolucji bądź spoczynku.
Laser diodowy to połączenie bezpiecznego lasera z wysoką skutecznością. Źródłem promienia są specjalne diody, zdolne do koncentracji i emisji wiązki światła o długości od 808 do 1064 nm. Jest on w stanie osiągnąć głębokość penetracji skóry do 2 mm, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla tkanek. Diody są wyjątkowo bezpieczne, ponieważ odpowiednio używane, nie powodują mikroskopijnych oparzeń skóry. Nie wywołują przebarwień, a używanie ich w większości przypadków nie powoduje bólu. Dyskomfort może pojawiać się u pacjentów o obniżonym progu bólu oraz gdy zabieg wykonywany jest na delikatniejszych obszarach ciała.
Laser diodowy usuwa niechciane owłosienie bezinwazyjnie, nie uszkadzając skóry. To jedno z najskuteczniejszych tego typu urządzenie na rynku. Użycie lasera diodowego do depilacji usuwa zbędne owłosienie, dzięki czemu unikamy nieprzyjemnych skutków takich zabiegów jak depilacja mechaniczna, woskiem czy elektroliza – ryzykując wrastaniem włosów czy powstania nieestetycznych przebarwień.
Zabiegi wykonywane tym urządzeniem są szybkie i dzięki zastosowaniu unikalnego systemu chłodzenia – prawie bezbolesne. Uczucie oddziaływania lasera może być czasem nieprzyjemne, może być odczuwane delikatne lub średnie kłucie, lub ciepło.
DEPILACJA LASEROWA — PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG ZABIEGU
Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej w naszym Studio Wrocław – Radwanice
Decydując się na zabieg depilacji laserowej, zapraszamy Cię na konsultację. Podczas konsultacji zostanie przeprowadzony wywiad kwalifikujący do możliwości wykonania zabiegu. Konsultacja polega na wypełnieniu ankiety, wykluczeniu przeciwwskazań, określeniu fototypu skóry oraz rodzaju i koloru usuwanego włosa. Przed rozpoczęciem serii zabiegów wykonywany jest zabieg próbny, aby dobrać odpowiednie parametry i zaobserwować reakcję skóry a także kiedy jest potrzeba użycia mocniejszych parametrów oraz by chronić Klientów przed niechcianym podrażnieniem skóry. Jeśli próba przebiegnie pomyślnie, klient umawiany jest na pełnowymiarowy zabieg nie wcześniej niż 24 godziny od zabiegu testowego.
Przeprowadzenie próby laserowej zapobiega nieprzewidzianym reakcjom skóry.
Jak przygotować się do konsultacji przed zabiegiem depilacji laserowej?
Zalecane jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami dostępnymi na naszej stronie internetowej studiobrowko.pl, aby upewnić się, czy nie ma wykluczeń do wykonania zabiegu depilacji laserowej. I informacjami zawartymi poniżej dotyczącymi sposobu przygotowania obszaru zabiegowego do depilacji laserowej. Jeśli żadne z wymienionych przeciwwskazań Cię nie dotyczy i możesz przygotować obszar zabiegowy według zaleceń, możesz zgłosić się na konsultację połączoną z próbą laserową.
Przygotowanie przed zabiegiem depilacji laserowej / wizytą konsultacyjną
- Przygotuj obszar, który będzie poddany depilacji poprzez zgolenie włosów jednorazową maszynką najwcześniej 24 godziny przed zabiegiem, pozostawiając nieogolony pasek 2 × 2 cm.
- Następnie zastosuj się do procedury przygotowania do zabiegu depilacji laserowej według poniższych informacji, identycznych do przygotowania podczas serii zabiegowej epilacji. (Procedura różni się tylko tym, że na wizytę konsultacyjną trzeba zostawić nieogolony pasek 2 x 2 cm).
Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami czy nie ma wykluczeń do wykonania zabiegu epilacji laserowej.
Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej w Browko Studio Urody:
- Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką jednorazową w miejscu depilacji. Najwcześniej 1 dobę przed zabiegiem. (Nie poleca się używania maszynek elektrycznych, gdyż zostawiają włosy za długie)
- Na zabieg przyjdź ze skórą nawilżoną bez podrażnień. Skóra nie może być sucha, podrażniona..
- Pamiętajmy także, aby w dniu zabiegu bezpośrednio przed epilacją nie stosować dezodorantów, antyperspirantów, kremów, balsamów, brązerów, makijażu w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg, skóra musi być czysta, niczym nieposmarowana.
- Przed zabiegiem wypij 2 litry wody mineralnej.
- Na skórze nie może być ran i stanów zapalnych.
- Na zabieg przyjdź zdrowy. Klient nie może być w trakcie antybiotykoterapii.
Tydzień przed zabiegiem:
- W miejscu zabiegu nie wykonujemy peelingów chemicznych i mechanicznych innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących w obszarze, który poddany będzie zabiegowi.
- W przypadku skóry suchej, podrażnionej, zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg.
4 tygodnie przed zabiegiem:
- Nie opalać skóry 2-4 tygodni przed wykonaniem zabiegu. Skóra nie może być opalona w miejscu poddanym zabiegowi.
- 4-2 tygodni przed zabiegiem nie należy nakładać brązerów, samoopalaczy. (Jeśli na skórze będzie znajdować się pozostałość pigmentu zabieg nie może zostać przeprowadzony)
- Przypominamy, aby przez okres 4 tygodni przed każdym zabiegiem nie usuwać włosów (pęsetą, woskiem, pasta cukrowa, nitką, depilatorem) oraz pomiędzy serią zabiegową.
- Partia zabiegowa powinna być golona przynajmniej min. 3 tygodnie przed zabiegiem oraz cały okres pomiędzy zabiegami (niewydepilowana! Woskiem, epilatorem, pęsetą, nitką, pastą / kremem do depilacji. Ponieważ skóra może być podrażniona po kremach a po wosku / epilatorze włosy pourywane i wpływa to na efekt epilacji).
- Należy nawilżać okolicę zabiegową minimum 2 tyg przed zabiegiem, skóra nie może być sucha, podrażniona.
- Na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów np. Izotrexin, Differin. Retin A, wit. C. oraz kwasów owocowych, w miejscu zabiegu;
- 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uczulające (uwrażliwiające, fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura;
6 miesięcy przed zabiegiem:
- Należy zakończyć kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane)
- Na 20- 30 min przed zabiegiem można zastosować kremem znieczulający miejscowo. Jeśli operator zdecyduje o zastosowaniu znieczulenia w celu zredukowania dyskomfortu, zostają przedyskutowane wszystkie opcje i ryzyka z tym związane. Przed pierwszym zabiegiem zalecamy pozostawienie małej powierzchni (około 2 cm) z nieogolonym włosem w celu określenia barwy i struktury włosa.
Zabiegi wykonywane tym urządzeniem są szybkie i dzięki zastosowaniu unikalnego systemu chłodzenia – prawie bezbolesne. Uczucie oddziaływania lasera może być czasem nieprzyjemne, może być odczuwane delikatne lub średnie kłucie, lub uderzenia gorąca.
DEPILACJA LASEROWA Radwanice — zalecenia i pielęgnacja PO ZABIEGU
Do tygodnia po zabiegu:
- Po zabiegu na twarz nie wolno stosować w tym dniu podkładów, może to przyczyniać się do powstawania podrażnień.
- Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini należy założyć lekkie, zwiewne ubranie. Nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni.
- W dniu zabiegu nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach). Następnego dnia można użyć dezodorantu, jeżeli skóra nie jest zaczerwieniona ani podrażniona.
- Po depilacji pach można stosować antyperspirant tylko bezalkoholowy. Myć skórę żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, wodą.
- Stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen.
- Unikać pocierania, drażnienia skóry poddanej zabiegowi.
- Do około 2 dni po zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli, basenu, sauny, jacuzzi.
- Do około 2 dni po zabiegu nie podrażniać skóry podczas mycia preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu.
- Przez min. 7 -14 dni zrezygnować z nakładania kosmetyków peelingujących, preparatów drażniących z wit a, wit c.
- Intensywne ćwiczenia są niewskazane przez okres minimum 48 godzin po zabiegu.
- Zaleca się stosowanie produktów nawilżających o chłodzącym działaniu, takich jak żele zawierające aloes lub pantenol, na skórę przez co najmniej 48 godzin. Podczas procesu depilacji dobrze jest codziennie nawilżać skórę, aby zmniejszyć jej suchość.
- Wykonywania inwazyjnych, podrażniających skórę zabiegów kosmetycznych w miejscu poddawanym epilacji.
Do 2 tygodni po zabiegu:
Przez około 2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy preparatów z zawartością alkoholu, peelingu ani zabiegów- preparatów złuszczających w miejscu zabiegu. (Włosy wypadną ze skóry w ciągu 1- 3 tygodni po zabiegu. Dopiero po tym czasie możemy wykonać delikatny peeling gąbką lub delikatnym peelingiem).
- Po kąpieli delikatnie skórę osuszać. Nie trzeć, nie stosować peelingów, nie drażnić skóry w inny sposób
- Obowiązuje zakaz opalania, w tym okresie należy stosować kremy nawilżające oraz z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
DEPILACJA LASEROWA — ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ I KIEDY GO POWTÓRZYĆ?
Zabieg powinien zostać powtórzony min. 6-8 razy w odstępach 4-6 tygodni, co pozwoli nam usunąć do nawet 90% niechcianego owłosienia. Pozostałe włoski będą cieńsze, i znacznie jaśniejsze, dzięki czemu będą praktycznie niewidoczne. (Typowe efekty zabiegów dla bardzo grubych i ciemnych włosów to 60-80% redukcji, dla jaśniejszych 40-60%. )
W naszym salonie staramy się uzyskiwać jak najlepsze rezultaty epilacji w granicach 80-90 % dzięki zastosowaniu lasera najnowszej technologii i wykwalifikowanemu personelowi.
Osoby z zaburzeniami hormonalnymi nie mogą oczekiwać efektu identycznego jak u osób zdrowych. Efekty będą mniejsze i będą wymagać większej ilości zabiegów.
Przy depilacji laserowej są niezbędne zabiegi przypominające konieczne do podtrzymania efektów.
Częstotliwość i ilość zabiegów przypominających jest uzależniona od rezultatów, jednak zabiegi te wykonywane są 1- 3 razy w roku w ilości około 1-3 zabiegów.
DEPILACJA LASEROWA — ILE TRWA ZABIEG?
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru, który poddany jest depilacji laserowej.
Może trwać od 30 minut do 1,5h. Depilacja mniejszych obszarów będzie trwała krócej, natomiast większe obszary zajmą więcej czasu. Przykładowo: depilacja wąsika lub bródki wraz z wypełnieniem ankiety będzie trwała 15-20 minut, natomiast depilacja pach lub bikini będzie trwała 30 minut.
DEPILACJA LASEROWA — KIEDY POWTÓRZYĆ ZABIEG?
Zabieg wykonujemy w odstępach co 4 – 6 tygodni.
DEPILACJA LASEROWA BROWKO STUDIO URODY — OD CZEGO ZALEŻY EFEKT I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE?
Aby zapewnić optymalne efekty zabiegu, konieczne jest odpowiednie przygotowanie obszaru poddanego procedurze. Zalecamy przestrzeganie naszych zaleceń dotyczących pielęgnacji i przygotowania skóry przed zabiegiem, co wpłynie na jego skuteczność.
Należy pamiętać również, że rezultaty zabiegu mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech każdego pacjenta. Nie są identyczne dla każdego klienta i są uzależnione od rodzaju i koloru włosów, fototypu, typ skóry czy stopnia opalenizny, powierzchni ciała, systematyczności wizyt, przygotowania do zabiegu, pielęgnacji po zabiegu, gospodarki hormonalnej, chorób współtowarzyszących i przyjmowanych leków (np. antybiotyków), które mogą wpłynąć na końcowy efekt zabiegu. Dlatego też każdy może uzyskać unikalne i idealnie dopasowane rezultaty.
W niektórych przypadkach osiągnięcie zadowalających rezultatów może być niemożliwe z przyczyn niezależnych od operatora.
Aby utrzymać osiągnięty efekt, zalecamy regularne powtarzanie zabiegu zgodnie z naszymi zaleceniami. Istotne jest przestrzeganie interwałów między kolejnymi zabiegami, które wynoszą co 4-6 tygodni. Systematyczność w wykonywaniu zabiegu jest kluczowa dla osiągnięcia trwałych rezultatów. Ważna jest regularność wykonywanych zabiegów, gdyż nieprzestrzeganie zaleceń może wpłynąć negatywnie na rezultaty.
Dla uzyskania rezultatów konieczne jest przestrzeganie zaleceń przed i po zabiegowych jak i sesji podtrzymujących.
Przerwy między zabiegami mogą być skrócone lub wydłużone w zależności od postępów.
DEPILACJA LASEROWA — CZY BOLI?
Procedura jest powszechnie opisywana jako pozbawiona bólu; ewentualne uczucia, które mogą wystąpić, można porównać do delikatnego szczypania mikroigiełek (uczucia ciepła), choć nie jest to zabieg, który wywołuje znaczący ból. Co więcej, w celu zapewnienia wygody klientowi, stosujemy laser wyposażony w innowacyjny podwójny system chłodzenia oraz aplikujemy kompresy żelowe. Zabieg jest bezinwazyjny — nie uszkadza skóry.
DEPILACJA LASEROWA — EFEKTY UBOCZNE
Reakcje skóry po zabiegu:
W rzadkich przypadkach na obszarze poddanym zabiegowi mogą wystąpić stany zapalne, zaczerwienienia, czasowy obrzęk okołomieszkowy depilowanego obszaru co jest normalną reakcją skóry na zabieg, wywołane efektem termicznym tj. niewielkie poparzenie przypominające oparzenie słoneczne oraz strupki, przebarwienia, które może być czasowo zaczerwienione i opuchnięte. Może być odczuwalny lekki ból, reakcja ta może utrzymywać się od kilku godzin do 2–4 dni . Jest to naturalny objaw po zabiegu depilacji.
Może również wystąpić suchość i świąd skóry. Jest to oznaką za małego nawilżenia skóry i należy wtedy intensywniej pielęgnować skórę balsamami.
Poważne komplikacje są rzadkie, ale możliwe mogą wystąpić w przypadku reakcji alergicznej na leki lub materiały zakazane do stosowania przed zabiegiem np. m.in. samoopalacze, bronzery , kwasy, wit A, preparaty światłouczulające. Przed zabiegiem należy bezwzględnie poinformować osobę wykonującą zabieg o ewentualnym wystąpieniu którychś z przeciwwskazań do zabiegu. Ponieważ w przypadku ukrycia któregoś z przeciwwskazań do zabiegu mogą wystąpić objawy niepożądane m.in. blizny, zakrzepy krwi, utrata skóry, krwiaki podskórne oraz reakcje alergiczne na leki lub materiały stosowane podczas zabiegu.
Wystawienie na słońce, opalanie w solarium lub lampy opalające, a także stosowanie samoopalaczy oraz nieprzestrzeganie zaleceń po zabiegowych, które zostały przedstawione, może zwiększyć szansę wystąpienia powikłań. Po zabiegu należy unikać słońca, solarium oraz balsamów samoopalających, a także stosować kosmetyki z wysokim filtrem, tzw. blokery (zalecane SPF 50) po zabiegu.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do zmiany koloru skóry, w tym hipopigmentacja (rozjaśnienie skóry) lub hiperpigmentacja (ciemnienie skóry) trwająca od jednego do sześciu (1–6) miesięcy lub dłużej, może utrzymać się na stałe. Piegi i inne przebarwienia mogą czasowo lub trwale zniknąć w obszarach poddawanych zabiegowi.
Zaburzenia te są najczęściej tymczasowe, w ekstremalnie rzadkich przypadkach trwałe.
Czasami mogą wystąpić pęcherze skóry, a także powierzchowne zbrązowienia skóry. Są to reakcje przejściowe skóry i w przypadku ich wystąpienia należy skontaktować się z zabiegowcem i bezwzględnie stosować do jego zaleceń w celu uniknięcia infekcji, a także blizn.
U osób z tendencją do wystąpienia opryszczki po zabiegu na twarzy istnieje ryzyko uaktywnienia się wirusa. W celu zapobiegnięcia można stosować leki przeciwwirusowe.
W niektórych przypadkach może dojść do zapalenia mieszków włosowych. Jest to reakcja przejściowa.
W przypadku podrażnienia skóry należy natychmiast zadzwonić do osoby wykonującej zabieg w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie efektów ubocznych lub komplikacji po zabiegu. By mogła doradzić w przypadku ewentualnego podrażnienia skóry pielęgnację, która pomoże złagodzić niepożądane efekty np. zastosowanie zasypki, kremu lub maści Alantan albo Bepanthen czy maśći z srebrem, solcoseryl czy schłodzenia skóry po zabiegu np. za pomocą zimnych kompresów z lodu lub żelów powierzchniowych, które mogą zredukować opuchliznę i dyskomfort. Bądź w razie konieczności zalecić kontakt z lekarzem.
W przypadku FOTOODMŁADZANIA – Istnieje ryzyko przypadkowego usunięcia owłosienia podczas zabiegu fotoodmładzania usuwania zmiany pigmentacyjnej lub zmiany naczyniowej w obszarach owłosionych. Istnieje również ryzyko, że odrost włosa może być zmieniony, np. włosy mogą odrosnąć w liczbie znacznie mniejszej lub znacznie większej niż przed zabiegiem.
Istnieje ryzyko nadmiernego wzrostu owłosienia, zwłaszcza w przypadku osób pochodzących z Bliskiego Wschodu lub krajów śródziemnomorskich, a także u osób nieposiadających wyraźnej linii włosów. Takie osoby są narażone na wyższe ryzyko stymulacji wzrostu włosów i powinny być o tym uprzedzone przed zabiegiem.
DEPILACJA LASEROWA — WSKAZANIA
Głównym wskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest estetyczna potrzeba trwałego usunięcia zbędnego owłosienia np. z nóg, rąk, pach, okolic bikini, twarzy. Ponadto na tę metodę epilacji decydują się osoby zmagające się z problemem wrastających włosków oraz nawracającym zapaleniem mieszków włosowych.
Zabieg pomocny jest również w walce ze schorzeniami, takimi jak hirsutyzm, czyli nadmierny porost włosów o charakterze typu męskiego, stwierdzany u dzieci lub kobiet, wywołany androgenami. Innym schorzeniem jest hipertrychoza, czyli nadmierne owłosienie, do którego dochodzi w wyniku przekształcenia jasnych włosów mieszkowych w grube, ciemne włosy terminalne. Kolejnym wskazaniem do depilacji laserowej jest zapalenie mieszków włosowych oraz tzw. wrastanie się mieszków włosowych. Jednak większość osób decyduje się na zabieg ze względów estetycznych, bądź kosmetycznych.
DEPILACJA LASEROWA — PRZECIWWSKAZANIA
- Opalenizna (świeża, 1-2 tygodniowa)
- Stosowanie samoopalaczy, solarium (4 tyg. przed zabiegiem odstawić)
- Stosowanie witaminy C i kwasów owocowych AHA w miejscu epilacji laserowej (wymagana 4 tygodniowa przerwa przed zabiegiem)
- Bielactwo
- Łuszczyca, rybia łuska (w fazie aktywnej choroby)
- Aktywne choroby skóry (liszaj płaski, choroby bakteryjne, grzybicze, wirusowe, opryszczka, brodawki, wykonanie zabiegu jest możliwe po wyleczeniu choroby)
- Terapia doustna retinoidami (Izotek, Curacne, Isotrexin, Differin, Zorac, Retin Am Neo Tigason i inne, należy przestać używać na 6 miesięcy przed zabiegiem)
- Leki, zioła fotouczulające (retinoidy, tetracykliny, dziurawiec, nagietek, herbata Figura, niektóre preparaty odchudzające (nie stosować 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- Skłonność do przebarwień
- Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
- Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Rozrusznik serca
- Choroba nowotworowa
- Zakażenia wirusowe HIV, WZW
- Zaburzenie krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmieniających krzepliwość krwi
- Choroby hormonalne i endokrynologiczne (zespół policystycznych jajników, cukrzyca)
- Czynne choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina)
- Żylaki.
- Peelingi (odstawić na 1-2 tyg. przed zabiegiem)
- Depilacja woskiem, pęsetą, mechanicznym depilatorem, maszynką elektryczną do 4 tygodni przed zabiegiem
- Stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
DEPILACJA LASEROWA — CZY ZABIEG JEST SZKODLIWY?
Jeśli zabieg wykonany jest poprawnie, nie istnieje możliwość, aby był szkodliwy.
DEPILACJA LASEROWA — ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
Zabieg depilacji laserowej może być wykonywany przez przeszkolone osoby / kosmetyczki. Podczas zabiegu, zarówno pacjent, jak i osoba wykonująca zabieg obowiązkowo powinny mieć okulary ochronne! Jest to niezwykle ważne dla ochrony oczu przed szkodliwym światłem lasera.
Obszar poddany zabiegowi powinien zostać pokryty preparatem zabezpieczającym przeznaczonym do wykonania zabiegu, żel do depilacji laserowej, żel do usg, fal radiowych bądź ultradźwięków.
DEPILACJA LASEROWA — KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ ZABIEG?
Klientki, które nie zażywają kąpieli słonecznej, mogą wykonywać zabieg przez cały rok.
Klientki, które się opalają, mogą poddać zabiegowi: nogi, ręce, plecy, wąsik, bródka zabiegi najlepiej wykonać w okresie od jesieni do wiosny (najpóźniej do czerwca) w okresie gdy nie ma mocnego słońca.
Należy pamiętać, by zabiegu nie wykonywać na min. 1 tydzień przed planowanym urlopem w ciepłych krajach i 2-4 tygodni po opalaniu na urlopie lub solarium. Zabieg można wykonywać przez cały rok na okolicach bikini, pachy jeśli nie opalamy tych miejsc topless.
DEPILACJA LASEROWA — KOSZT ZABIEGU
Uzależniony jest od okolicy poddanej zabiegowi.