Czy borykasz się z problemem rozszerzonych naczynek, bądź rumieniem na twarzy? Z pomocą przychodzi bardzo skuteczny zabieg elektrokoagulacji, który zamyka naczynka krwionośne przy pomocy elektrody.
Czym jest elektrokoagulacja i jak działa?
Jest to zabieg likwidujący niewielkie uszkodzenia naczyń krwionośnych, które powstają w wyniku stresu, nagłych zmian temperatury, niewystarczającej pielęgnacji oraz innych czynników, z którymi możesz mieć na co dzień styczność. Przy zabiegu wykorzystywane są właściwości prądu, który podgrzewa końcówkę urządzenia i za pośrednictwem temperatury zamyka pęknięte naczynka. Elektrokoagulacja jest metodą o dużej skuteczności, która pozwoli w bezinwazyjny i bezpieczny sposób przywrócić Twojej skórze piękny wygląd. Zabieg z powodzeniem można wykonywać na całym ciele, włącznie z twarzą. Sama kuracja nie trwa dłużej niż 20 minut!
Zalety elektrokoagulacji
- Skuteczna metoda na zamknięcie się pękniętych naczynek.
- Szybki rezultat.
- Bezinwazyjna i bezpieczna kuracja.
- Szybka regeneracja skóry po zabiegu, dzięki punktowemu działaniu.
Jakie są efekty po elektrokoagulacji oraz ile zabiegów należy wykonać?
Dla mniejszych naczynek wystarczy od 1 do 2 zabiegów, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną kurację i ustalić indywidualnie terminy wizyt. Efekty zamykania naczynek widoczne są natychmiastowo po zabiegu, jednak proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodni. Zamykać naczynka można o każdej porze roku.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- metalowe części w organizmie,
- nowotwory i stany po leczeniu nowotworów
- epilepsja,
- trądzik pospolity lub różowaty,
- zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry,
- menstruacja,
- tendencje do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych),
- choroby serca, rozrusznik serca,
- wiek poniżej 16 lat.